תכנון מטבחים

תכנון מטבחים 

כאשר רוצים לעצב מטבח חדש לבית, ישנה חשיבות בלתי מבוטלת לתהליך של תכנון מטבחים. כיום אפשר להתאים כמעט כל עיצוב מטבח לחלל הקיים בבית, אך צריך לבצע זאת באמצעות תכנון מטבחים מוקפד, כדי לבצע התאמה מושלמת לבית עצמו. הדבר הראשון שיש להגדיר, כאשר מבצעים תכנון מטבחים הוא מסגרת התקציב האפשרית. טווחי המחירים של המטבחים יכולים לנוע בין כמה אלפי שקלים לבין כמה עשרות אלפי שקלים ואף יותר. לפני שאתם ממהרים לשים את עיינכם על עיצוב מסוים או על חנות ספציפית לעיצוב מטבחים, עליכם להבין תחילה כמה כסף אתם יכולים להשקיע בפרויקט ורק לאחר מכן תוכלו להתקדם לשלב הבא. על ידי ההגדרה של מסגרת התקציב תוכלו להתאים בין היכולות הכלכליות העומדות לרשותכם, לבין היצע העיצובים הקיימים בשטח.

שלב נוסף של תכנון מטבחים הוא התאמת העיצוב לחלל המטבח בבית. כאשר אתם מגיעים לחנות המתמחה בעיצוב מטבחים או מכירת מטבחים או לנגריית מטבחים, יהיה עליכם להגיע עם סקיצה ראשונית או עם מידות של החלל. ללא הנתונים הללו, לא יהיה ניתן לקבל הצעת מחיר מפורטת. על כן, יהיה עליכם לספק לחנות סקיצה על ידי אדריכל הבית ובאם אין כזה בנמצא, מומלץ ליצור סקיצה כזו משלכם, או שתהיה מצויירת על ידכם, או על ידי בעל מקצוע. כמו כן, גם רישום המידות של החלל הוא פרט נחוץ ביותר, על מנת להבין מהו גודלו של החלל, מהן המגבלות שלו, היכן ממוקמים החלונות והדלתות ומהן המידות שלהם גם כן.

רק לאחר שנסגרתם על שני השלבים הללו, תוכלו להתקדם צעד נוסף בתהליך מורכב זה של תכנון מטבחים. את אותו תכנון מטבחים אתם לא עוברים לבד. את הפרטים שצויינו לעיל אתם מוסרים למעצבי הבית של החנויות או הנגריות לעיצוב המטבחים, אשר מתמחים בעיצוב מטבחי פרובנס לכל בית, ויחד איתם אתם יכולים לתכנן את המטבח המתאים ביותר לכם ולמקום.

מומלץ לשים את הדגש גם על נושא השירות והיחס אשר אתם מקבלים מהחנות אותה אתם בוחרים. תכנון מטבחים דורש מקצועיות, ניסיון ומומחיות, אך גם יחס טוב ושירות מצויין לאורך כל התהליך, כדי לבנות לכם מטבח לבן מושלם.

שיפוצים למטבחים בהחלט דורש עבודה מקצועית ע"י אנשי מקצועי מנוסים ומומחים בתחום תכנון מטבחים.